IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Knjižnica radi:

od ponedjeljka do petka od 08.00 do 19.00 sati.

Radno vrijeme knjižnice istaknuto je na ulaznim vratima knjižnice.

Uslugama školske knjižnice mogu se koristiti: učenici, nastavnici, stručni suradnici i ostali radnici Škole.
Korisnicima usluga školske knjižnice, knjižnica  izdaje odgovarajuće članske iskaznice. Članstvo u školskoj knjižnici je besplatno.
Učenici su dužni čuvati članske iskaznice od gubitka jer se knjižnična građa koristi i posuđuje samo uz predočenje članske iskaznice.
Knjižničnu građu korisnicima posuđuju samo knjižničari Škole u redovnom radnom vremenu školske knjižnice, svaki radni dan od 8 do 19 sati .
Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja.
Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti  i vratiti  istovrsni primjerak kakav je posudio ili knjižnici platiti u protuvrijednosti oštećenog ili izgubljenog primjerka građe.
U prostorijama knjižnice korisnici se mogu svakodnevno služiti knjigama, časopisima i novinama.
Za korištenje izvan prostorija knjižnice korisnici mogu posuditi:

odjednom 2 (dvije) knjige na vrijeme do 14 (četrnaest) dana,
odjednom 5 (pet) brojeva časopisa na vrijeme do 5 (pet) dana

Za iznošenje izvan prostorija knjižnice ne mogu se posuditi: priručnici, enciklopedije, leksikoni, rječnici, bibliografski rječnici, bibliografije, atlasi, gospodarski pregledi i sl., osim kada se radi o razrednoj posudbi prema zahtjevu nastavnika Škole.
Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj odlazak iz Škole .

Prije odlaska iz Škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u

školsku  knjižnicu, nakon čega im se izdaje potvrda o nedugovanju u

školskoj knjižnici .

Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom cijele školske godine. Na kraju školske godine , prije ljetnih praznika, učenici   moraju razdužiti svu                                posuđenu knjižničnu građu u školskoj knjižnici.

KNJIZNICA slika.jpg

Anketa (mala)
Da li si za primjenu e-dnevnika ili NE

« Prosinac 2017 »